Posted by admin on January - 15 - 2018 | Comments Off

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny na stacji benzynowej nie są zbytnio niskie, a na dodatek krajowe drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą auta jest kiepskim pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele urokliwych miast i miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Należy otwarcie przyznać, że przykładowo dwa dni w Mikołajkach to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz należy wyruszyć dalej – a może Sopot? W zasadzie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest raczej zimne. Jednak to jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Gdańska znajduje się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet takie osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z Krakowa warto udać się choćby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To przykładowy plan wycieczki po Polsce; jedno jest pewne – warto odkrywać Polskę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.